Prečo je bio-optimalizované magnézium lepšie ako chelát?

floating-leaf
floating-leaf

Magnézium je jeden z najdôležitejších minerálov pre ľudské zdravie. Ovplyvňuje tvorbu energie, funkciu nervového systému, srdca a samozrejme aj kostrového svalstva. Bez magnézia zdravý život nie je možný. Ľudia s aktívnym životným štýlom by ho preto mali pravidelne dopĺňať. Chelátová forma horčíka sa v súčasnosti považuje za najlepšiu. Bio-optimalizovaný horčík však chelát prekonáva vo viacerých ohľadoch.

Bio-optimalizované magnézium je forma horčíka, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby bola ľahko a efektívne absorbovaná v ľudskom tele. Táto forma magnézia je chemicky upravená tak, aby mala najvyššiu biologickú dostupnosť, čo znamená, že sa ľahko vstrebáva v tráviacom systéme a je ľahko využiteľná organizmom.

Okrem toho je bio-optimalizované magnézium obohatené o vitamín B6, čo môže zlepšiť jeho účinky a synergicky pôsobiť s magnéziom. Vitamín B6 je dôležitý pre mnoho funkcií v tele, vrátane metabolizmu a nervového systému.

Toto magnézium je tiež navrhnuté na dlhodobé užívanie, čo znamená, že je vhodné pre pravidelné používanie. Poskytuje 100% odporúčanej denné dávky horčíka (podľa WHO) a vitamínu B6, čo zabezpečuje, že dostávate dostatočné množstvo týchto živín.

Jedným z jeho špecifických vlastností je spojenie molekuly glycínu a magnézia. Glycín má v tele ďalšie blahodárne účinky, najmä na nervový systém, čo môže pomôcť zlepšiť celkovú pohodu a zdravie. Na obrázku nižšie môžete vidieť zoznam rôznych chemických foriem horčíka. Zoznam je zoradený od najmenej biologicky dostupných foriem až po najviac dostupné formy.

Biologická dostupnosť jednotlivích foriem horčíka - horčík - chelát - bio-optimalizovaný horčík

Aký je rozdiel medzi chelátom horčíka a bio-optimalizovaným horčíkom?

Pokiaľ ide o chemickú stránku veci, rozdiel nie je až taký veľký, pretože sa jedná v podstate iba o špeciálne navrhnutú zmes chelátového magnézia s pyrodoxínhydrochloridom s upravenou dennou dávkou. Rozdiel v účinnosti a spokojnosti užívateľov je však napriek pomerne jednoduchej koncepcii markantný.

 1. Chemická štruktúra:
  • Bio-optimalizovaný magnézium: Táto forma magnézia je vytvorená tak, aby obsahovala magnézium spojené s glycínom, čo vytvára komplexné spojenie známe ako „magnéziový diglycinát.“ Glycín je aminokyselina, ktorá má v tele rôzne funkcie a je známa svojou dobrou absorpciou v tráviacom systéme. Magnézium diglycinátu je následne kombinovaný s pyrodoxínhydrochloridom.
  • Bežné magnézium v chelátových formác Magnézium v chelátovanej forme je chemicky spojené s inými aminokyselinami alebo organickými zlúčeninami, ako napríklad kyselina citrónová alebo asparagínová kyselina. Tieto cheláty vytvárajú stabilné a rozpustné zlúčeniny magnézia.
 2. Biologická dostupnosť:
  • Bio-optimalizované magnézium: Magnéziový glycinát v sinergii s pyrodoxínhydrochloridom má vysokú biologickú dostupnosť, čo znamená, že sa ľahko a účinne vstrebáva v tráviacom systéme a môže byť ľahko využívaný organizmom.
  • Bežné magnézium v chelátových formách: má tiež zvýšenú biologickú dostupnosť v porovnaní s niektorými inými formami magnézia, ale špecifická účinnosť sa môže líšiť v závislosti od použitého chelátovacieho činiteľa. V porovnaní s Bio-optimalizovaným magnéziom je absorbcia v tráviacom trakte nižšia.
 3. Ďalšie vlastnosti:
  • Bio-optimalizovaný magnézium: Je navrhnuté tak, aby naplnilo 100% fyziologických požiadaviek na prísun horčíka pre dospelého muža alebo ženu. Vďaka tomu je možné dosiahnuť všetky benefity, ktoré sú spájané s pravidelným užívaní horčíka.
  • Bežné magnézium v chelátových formách: Považuje sa za dobrý zdroj horčíka, ale často nedokáže poskytnúť 100% odporúčanej dennej dávky tohto minerálu pre dospelého jedinca.

Ak si chcete byť istí, že pre vaše telo robíte maximum, vždy radšej siahnite po bio-optimalizovanom horčíku, akým je na príklad aj NEURINU Super MAGNESIUM+B6. Váš nervový systém bude vďaka nemu fungovať perfektne, budete mať dobrú a stabilnú náladu, veľa energie a navyše sa vám poďakujú aj vaše svaly, vrátane srdiečka.