Calmgen

Upokojenie a pocit bezpečia nielen pri strese a nepríjemnej úzkosti

Calmgen

Calmgen

Calmgen

21,90 

50 kapsúl

Najobľúbenejšie

Calmgen 2x

Calmgen 2x

Calmgen 2x

39,00 

Ušetríte: 4,80 

100 kapsúl

Calmgen 3x

Calmgen 3x

Calmgen 3x

59,00 

Ušetríte: 6,70 

150 kapsúl

Calmgen 4x

Calmgen 4x

Calmgen 4x

79,00 

Ušetríte: 8,60 

200 kapsúl

Upokojenie a pohoda

Zmiernenie stresu

Zmiernenie úzkosti

Spokojnosť a vyrovnanosť

Hodnotenie 4.8

Calmgen – preč so stresom a úzkosťou

NEURINU Calmgen je výživový doplnok pripravený pomáhať všetkým, ktorí sa chcú zbaviť stresu, upokojiť sa a skoncovať s úzkostnými stavmi rýchlo a bezpečne. 

Calmgen prináša pocit upokojenia, bezpečia a uvoľnenia, aby vám nepríjemné pocity nebránili užívať si život naplno. Calmgen sa radí do skupiny prírodných a bezpečných anxiolytík. Je to výživový doplnok s obsahom mimoriadne silných rastlinných extraktov, obohatených o vitamíny mineráli pre ešte lepší účinok. Je preto šetrný a nepatrí k návykovým látkam. Pre ešte silnejší efekt môžete kombinovať s Norsk OMEGA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

O koľko by sa váš život zlepšil, ak by ste boli:

✓ Úplne pokojní, plní pohody a bezpečia?
✓ Bez akýchkoľvek príznakov stresu?
✓ Bez náhlych úzkostných pocitov?
✓ Uvoľnení a pripravení čeliť každej výzve?

Ako Calmgen funguje?

Stres a psychické vyčerpanie, spôsobuje úbytok niektorych nenahraditeľných neurotransmiterov v centrálnej nervovej sústave. Ide napríklad o látky ako Dopamín alebo Serotonín. Naopak sa vo zvýšenej miere vyplavujú stresové hormóny ako kortizol alebo katecholamín. V dôsledku toho vznikajú nepríjemné pocity stresu či úzkostných stavov, ktoré môžu mať v najťažších prípadoch až fyzické prejavy. NEURINU Calmgen obsahuje komplex aminokyselín, minerálov, vitamínov a upokojujúcich rastlinných extraktov. Vďaka tomu pomáha udržiavať správnu hladinu neurotransmiterov Dopamínu a Serotonínu a tlmiť účinky stresových reakcií organizmu. Cíťte sa pokojne, pohodlne, bezpečne a užívajte si krásu života plnými dúškami.

NEURINU Calmgen je vhodné užívať pravidelne, ale aj nárazovo. Prvé účinky budete pociťovať takmer okamžite. Z toho dôvodu je Calmgen vhodný aj na okamžité použitie v situáciách, keď sa potrebujete rýchlo upokojiť. Ak Calmgen užívate pravidelne, užívajte ho maximálne 2 mesiace. Po tejto dobe je potrebná aspoň 14 dňová prestávka.

Upozornenie: NEURINU Calmgen nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí, nesmie sa použiť ako náhrada vyváženej a pestrej stravy, uchovávajte ho na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote, počas užívania sa nevystavujte intenzívnemu účinku slnečného žiarenia, nepresiahnite stanovené dávkovanie, nepoužívajte ho v súbehu s centrálne tlmivým antidepresívami.

“NEURINU Calmgen je bezpečnou, nenávykovou a rýchlo účinnou alternatívou. Odporúčaný pri pocitoch nadmerného stresu a úzkostných stavoch, s čisto prírodným zložením”

Dávkovanie Calmgenu

 • Užívajte jednu kapsulu ráno a jednu večer
 • V prípade akútnej potreby, užite 2 kapsuly naraz
 • Zapite dostatočným množstvom tekutín
 • Neprekračujte maximálnu dennú dávku 2 kapsuly

Maximálna denná dávka sú 2 kapsule. Calmgen je silný prípravok. Preto nikdy neprekračujte stanovené dávkovanie.

Zloženie
po ktorom nepokojná duša baží

1
Aminokyselina

L-Tyrozín

Dôležitá esenciálna aminokyselina L-Tyrozín v najvyššej kvalite, sa podieľa na tvorbe neurotransmiteru dopamín a na správnej funkcii nervového systému.

Dopamín sa v mozgu vylučuje pri pozitívnych aktivitách, ako objatie, šport či milovanie, pričom aktivuje dopamínové receptory. To spôsobuje príjemné pocity uspokojenia. Jeho nedostatok sa spája okrem iného so stresom, úzkosťou a smútkom. Z toho dôvodu je L-Tyrozín dôležitou súčasťou prípravku NEURINU Calmgen.

2
Extrakt

Griffonia simplicifolia

Extrakt z Griffonie obsahuje aminokyseliny, ktoré tvoria základný stavebný prvok pre produkciu s názvom Serotonínu.  Ak je do organizmu dodané dostatočné množstvo extraktu z Griffonie v jeho čistej podobe, spolu s ostatnými dôležitými vitamínmi a minerálmi, je tým zabezpečený dostatok stavebných prvkov pre rýchle doplnenie hladiny nervových prenášačov.

Obyčajné výživové doplnky zvyčajne obsahujú namiesto čistého extraktu z Griffonie, iba lacnejšiu aminokyselinu L-tryptofán, ktorý je menej účinný ako čistý extrakt Griffonie. Preto si vždy pozorne preštudujte zloženie lacnejších produktov.

3
Extrakt

Ľubovníka bodkovaného

Ľubovník bodkovaný je veľmi účinná bylina so žltými kvetmi a tvrdou vyššou byľou. Ľubovník sa používa na zmiernenie príznakov nervových porúch a na upokojenie. Vo veľkých dávkach má mierne sedatívne účinky. Nesmie sa kombinovať s centrálne tlmivými antidepresívami. Pri jeho používaní by ste sa mali vyhnúť opaľovaniu na priamom letnom slnku. Ak sa intenzívneho opaľovania nechcete vzdať, mali by ste použiť opaľovací krém s vysokým ochranným UV faktorom. Ľubovnk má veľmi spoľahlivé účinky pri nervových poruchách a preto je dôležitou účinnou látkou v prípravku NEURINU Calmgen.

4
Extrakt

Valeriany lekárskej

Valeriána lekárska je známa svojimi upokojujúcimi účinkami už od stredoveku. Ide o esteticky vzhľadnú rastlinu s ružovkastým súkvetím.

Používa sa pri tlmení príznakov stresu a funguje ako prírodný prostriedok na utíšenie stavov úzkosti. Valeriana má aj mierne bolesť utišujúce účinky a uvoľňuje svalové napätie. V prípravku NEURINU Calmgen je obsiahnutý štandardizovaný koncentrovaný extrakt tejto rastliny.

5
Extrakt

Medovky lekárskej

Medovka lekárska je treťou rastlinnou zložkou prípravku NEURINU Calmgen. Medovka je nenahraditeľná pri riešení psychických ťažkostí. Pôsobí upokojujúco, tlmí fyzické prejavy úzkosti a nervozity, ako búšenie srdca a potenie. Medovka lekárska tiež zmierňuje výkyvy nálad.

Výživový doplnok NEURINU Calmgen obsahuje koncentrovaný a štandardizovaný extrakt z medovky pre zabezpečenie jeho vysokej a konzistentnej účinnosti.

6
Vitamín

B6

Jeho zdrojom je najmä mäso všetkého druhu, ale aj listová zelenina. Jeho nedostatok sa prejavuje zlou náladou, podráždenosťou a nechuťou vykonávať akúkoľvek aktivitu.

Vitamín B6 má v prípravku NEURINU nezastupiteľnú úlohu, pretože sa podieľa na premene niektorých dôležitých aminokyselín na Serotonín. Prispieva tiež ku tvorbe mnohých ďalších neurotransmiterov.

7
Vitamín

B12

Tento vitamín sa označuje aj ako Kobalamín. Telo je odkázané na jeho prísun v strave. Jeho nedostatok spôsobuje problémy s funkciou nervového systému alebo až jeho trvalé poškodenie. Ľudia so špeciálnymi stravovacími návykmi ako napríklad vegetariáni a vegáni sú odkázaní na jeho suplementáciu, pretože sa vo významnejších množstvá nachádza len v živočíšnych produktoch.

Vitamín B12 je nenahraditeľný pri premene dôležitých aminokyselín na neurotransmiter Serotonín a preto má v produktoch od NEURINUU nezastupiteľnú úlohu.

8
Minerál

Zinok

Zinok je minerálna látka ktorá sa v produktoch NEURINU nachádza v podobe oxidu zinočnatého. Ten je pre telo veľmi dobre využiteľný. Zdrojom zinku sú napríklad tekvicové semienka, hovädzie mäso či čokoláda.

Zinok pomáha správnej funkcii centrálneho nervového systému a tiež funkcii pohlavných orgánov. Podieľa sa na premene aminokyselín na neurotransmitery, čím v produktoch NEURINU zastáva veľmi dôležitú úlohu.

9
Minerál

Horčík

Horčík je ďalším minerálom obsiahnutým v produktoch NEURINU. Ide o veľmi reaktívny ľahký kov. Jeho nedostatok spôsobuje fyzickú aj psychickú vyčerpanosť, podráždenosť, depresiu a niektoré ďalšie fyzické prejavy.

Horčík je podobne ako zinok dôležitým materiálom potrebným na premenu aminokyselín na neurotransmitery. Táto premena by bez prítomnosti horčíka nemohla dostatočne prebiehať.

Podrobné zloženie NEURINU Calmgen

Zložka

Podiel v CPS mg

Podiel v dennej dávke

RHP

L-Tyrosin

200 mg

400 mg

Extrakt zo semien Griffonie Simplicifolie

150 mg

300 mg

Extrakt z ľubovníka bodkovaného

20 mg (200 mg)

40 mg (400 mg)

Extrakt z valeriány lekárskej

20 mg (200 mg)

40 mg (400 mg)

Extrakt z medovky lekárskej

20 mg (250 mg)

40 mg (500 mg)

Vitamín B6

2,7 mg

5,4 mg

386%

Vitamín B12

3,9 ug

7,8 ug

312%

Zinok

7 mg

14 mg

140%

Horčík

160 mg

320 mg

85%

Vegánska priehľadná celulózová kapsula

Porovnanie Calmgenu
s podobným konkurenčným produktom

Nedovoľte aby ste sa sklamali nefunkčnými prípravkami. Vyberte si produkt, ktorý dokonale spĺňa vaše požiadavky. Porovnajte kvalitu NEURINU Calmgen s bežným prípravkom, ktorý kúpite na internete alebo v lekárni.

NEURINU Calmgen

Cena od 22,00 €
NEURINU Calmgen
 • 50 kapsúl v balení
 • Obsahuje čistý extrakt z Griffonie
 • Vysoký objem účinných látok
 • Obsahuje aminokyseliny
 • Úzke zameranie na stres a úzkosť
 • Bez zbytočných prídavných látok
 • Radosť z vynikajúceho rozhodnutia

Podobný prípravok

Cena od 48,90 €
Podobný prípravok
 • 60 kapsúl v balení
 • Obsahuje slabý L-Tryptofán
 • Veľké spektrum ale malý objem účinných látok
 • Neobsahuje aminokyseliny
 • Tvári sa ako všeliek
 • Obsahuje farbivá a lepidlá
 • Sklamanie zo zlej kúpy
floating-leaf
floating-leaf

Najčastejšie otázky
o produkte NEURINU Calmgen

Je Calmgen návykový

Nie Calmgen nespôsobuje závislosť.

Od akého veku je možné užívať Calmgen? Môžu ho užívať aj deti?

Výživové doplnky NEURINU nie sú vhodné pre deti do 13  rokov. Užívanie mladšími jedincami je vhodné len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom, ktorý musí posúdiť vhodnosť užívania a stanoviť správne dávkovanie.

Adolescenti a dospelí, výživové doplnky NEURINU užívajú v súlade s odporúčaným dávkovaním.

Môžem Calmgen užívať v súbehu s antidepresívami?

Nie, užívanie Calmgenu v súbehu s centrálne tlmiacimi antidepresívami sa neodporúča.

Prečo Calmgen obsahuje toľko veľa účinných látok?

Zloženie Calmgenu bolo starostlivo navrhnuté tak, aby obsahovalo navzájom sa podporujúce účinné látky. Calmgen je zameraný na tíšenie príznakov stresu, úzkosti a doplnenie vyčerpaných neurotransmiterov v centrálnej nervovej sústave. Preto musí obsahovať účinné látky schopné naplniť tieto ciele.

Je vhodné Calmgen užívať po vysadení konvenčných anxiolytík?

Áno Calmgen je vhodné použiť po úplnom vysadení konvenčných anxiolytík. Môže pritom napomôcť k zmierneniu príznakov súvisiacich s ich vysadením a zjednodušiť tak prechod ku normálnemu životu.

Môže sa Calmgen kombinovať s inými produktami od NEURINUU?

Calmgen sa odporúča sa kombinovať so Super OMEGA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

Neodporúča sa kombinácia Calmgenu a Melatogenu. Ak Calmgen užívate len pri akútnej potrebe, nemal by byť problém kombinovať ho so Serotogenom. Neodporúča sa však súbežné kontinuálne užívanie Calmgenu a Serotogenu.

Každý výživový doplnok NEURINU je vyvinutý k špecifickému účelu. Kombináciu viacerých produktov NEURINU odporúčame konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Ako dlho sa Calmgen môže užívať?

Ak sa rozhodnete Calmgen užívať pravidelne, odporúčame po dvoch mesiacoch nepretržitého užívania urobiť prestávku na 2 týždne. Calmgen obsahuje rastlinné extrakty, ktorých účinnosť by sa mohla pri dlhodobom užívaní oslabiť. Preto sa odporúča užívanie z času na čas prerušiť.

Aké interakcie Calmgen má?

Calmgen môže vyvolať interakcie s liekmi na depresiu alebo anxiolytikami. Ak užívate tento typ liekov, nepoužívajte Calmgen, alebo sa o jeho používaní poraďte s lekárom.

Aké sú vedľajšie účinky Calmgenu?

Doposiaľ nie sú známe žiadne vážne negatívne nežiaduce účinky Calmgenu. Calmgen však obsahuje extrakt z Ľubovníka bodkovaného, ktorý môže u citlivých jedincov zvýšiť odozvu na slnečné žiarenie.

Pri jeho užívaní sa vyhýbajte intenzívnemu slneniu a opaľovaniu, z dôvodu možného podráždenia pokožky. Ak sa opaľovania nechcete vzdať, použite silnejší ochranný krém s UV faktorom.

Ako sa má Calmgen správne dávkovať?

Calmgen užívajte dvakrát denne ráno a večer, zapite dostatočným množstvom nealkoholických tekutín.

Calmgen môžete užívať aj nárazovo, napríklad počas akútnych stresujúcich momentov, ak očakávate že budete v blízkej dobe v strese, alebo ak máte pocit prichádzajúcej úzkosti.

Nikdy nepresiahnite stanovené denné dávkovanie (2 kapsule).

Môže sa Calmgen kombinovať s alkoholom?

Calmgen neinteraguje s alkoholom, to však neznamená že je vhodné nadmerné užívanie alkoholu v súbehu s užívaním Calmgenu.

Aké sú kontraindikácie pre užívanie Calmgenu?

Calmgen doposiaľ nemá žiadne známe kontraindikácie pri jeho užívaní. Calmgen nie je liek, ide o výživový doplnok s obsahom prírodných účinných látok.

Pre koho je Calmgen určený?

Je určený pre ľudí ktorí trpia stresom alebo pocitmi úzkosti ako prírodná a nenávyková alternatíva.

Čo ak si zabudnete vziať plánovanú dávku Calmgenu?

Ak zabudnete užiť vašu pravidelnú dávku, pokračujte v užívaní Calmgenu ďalej podľa plánu. Neužívajte viac kapsúl naraz a nikdy nepresiahnite maximálnu odporúčanú dennú dávku (2 kapsule).

Ako dlho pretrváva účinok Calmgenu?

Doba pretrvávania účinku Calmgenu je individuálna. Účinok Calmgenu môže pretrvávať typicky 10-16 hodín.

Recenzie a referencie
Ako Calmgen pomáha ľuďom

Vilo 33r.

Produkt: Calmgen

Každý jeden pracovný deň som extrémne vyťažený, keďže som sa stal nedávno riaditeľom jednej firemnej pobočky v Bratislave. Tieto tabletky mi výdatne pomáhajú zvládať ten tlak. Odporúčam každému kto je v strese.

 • užívam to keď treba
 • cítim účinok do pár minút
 • nebadám žiadne problémy

Pavol 54r.

Produkt: Calmgen

Roky trpím úzkosťami. Bral som na to benzáky. Tie som ale vysadil a snažil som sa to udržať pod kontrolou silou vôle, čo sa mi darilo ale bolo to extrémne náročné, musel som si dávať pozor na veľmi veľa vecí, kto to pozná ten vie… Musím povedať, že s Calmgenom je to omnoho jednoduchšie, takže som spokojný.

 • účinkuje to
 • žiadna umelá chémia a je to nenávykové
 • niekedy mierna ospalosť

Miša 24r.

Produkt: Calmgen

Tento produkt som začala užívať, pretože som mávala silný stres pred skúškami. Vždy som mala kŕče v bruchu a hnačky, čo bolo naozaj nepríjemné. Raz som kvôli tomu skoro nestihla termín skúšky. Calmgen začnem brať vždy dva alebo tri dni pred skúškami a mám pokoj. Fakt odporúčam.

 • Spoľahlivý účinok
 • Čisto prírodný
 • Jednoducho sa užíva
 • Nevnímam žiadne negatíva

Slávo 36r.

Produkt: Calmgen

Som manažér v jednej nadnárodnej korporácii. Vedenie na nás vyvíja obrovský tlak. Podstatné je dosahovať výsledky, nikoho nezaujíma ako. Je to dosť stresujúce a napriek vysokému finančnému ohodnoteniu sa ma z času na čas zmocňovali triašky a záchvaty úzkosti. Od momentu keď som začal brať NEURINU Calmgen, som uvolnenejší a aj v práci sa mi darí lepšie. Záchvaty sa zatiaľ nevrátili.

 • Funguje to rýchlo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

V týchto médiách
sa o nás čo-to písalo

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
floating-leaf
floating-leaf

Vysoká
kvalita a zodpovednosť

download-image

Certifikát CALMGEN – mikrobiológia a ťažké kovy

download-image

Certifikát produktov NEURINU – plesňové a hubové toxíny

výroba

To najlepšie, čo je možné vyrobiť

Pri vývoji nášho NEURINU Calmgen sme sa zamerali na to, aby sme Vám priniesli najlepší produkt, aký je s použitím najmodernejších technológií možné vyrobiť. Každá kapsula je doslova napumpovaná maximom účinných látok. Aby sme vyšli v ústrety ľuďom so špeciálnymi stravovacími potrebami, ako sú vegetariáni a vegáni, pri výrobe sme nepoužili žiadne živočíšne ingrediencie. Dokonca aj kapsula je vyrobená z celulózy, namiesto bežnej bravčovej želatíny. Navyše nepoužívame žiadne zbytočné balastné látky, ako farbivá a spojivá. 

neurinu ekoprodukt

Povedali sme rázne nie plastom

Naše obaly sú vyrobený zo znovupoužiteľného a ľahko recyklovateľného skla, ktoré je chemicky neutrálne a neovplyvňuje kvalitu produktu ani pri dlhšom skladovaní. Uzáver je kovový a v prípade, že sa dostane na skládku, do jedného roka sa rozloží na oxid železitý, čo je prírode vlastná látka (hrdza). Týmito drobnými krokmi by sme radi prispeli k ochrane prírody a zníženiu plastického odpadu v životnom prostredí.

registrovane

Sme pod kontrolou

Všetky naše produkty sú pod dohľadom Úradu verejného zdravotníctva SR a prísne testované na neprítomnosť chemických a biologických kontaminantov. Môžete si byť istý, že kupujete len to najlepšie.

Ďalšie produkty
ktoré by vás mohli zaujímať

Serotogen

Serotogen

Výživový doplnok pre dobrú náladu a radosť na každý deň

Serotogen obsahuje zložky ktoré sú nevyhnutné pri tvorbe serotonínu. Je preto účinný pri depresívnych stavoch, ale nespôsobuje nepríjemné vedľajšie účinky ako útlm či naopak, prehnanú aktivitu mozgu.

Cena od 21,90 
Melatogen

Melatogen

Výživový doplnok pre hlboký a osviežujúci spánok

Po výživovom doplnku Melatogen siahnite vtedy, ak chcete zaspávať rýchlo, spať tvrdo a prebúdzať sa s pocitom dokonalého odpočinutia. Serotogen obsahuje prírodné účinné látky, ktoré dokážu účinné skvalitniť ľudský spánok.

Cena od 18,70