Melatogen

Pre rýchle zaspávanie, hlboký spánok a svieže ranné vstávanie. Žiadna nespavosť ani insomnia.

Melatogen

Melatogen

Melatogen

21,90 

50 kapsúl

Najobľúbenejšie

Melatogen 2x

Melatogen 2x

Melatogen 2x

42,90 

100 kapsúl

Melatogen 3x

Melatogen 3x

Melatogen 3x

62,90 

150 kapsúl

Melatogen 4x

Melatogen 4x

Melatogen 4x

79,80 

200 kapsúl

Hodnotenie 4.8

NEURINU Melatogen – pri nespavosti a poruchách spánkového cyklu

NEURINU Melatogen je výživový doplnok pre ľudí ktorý chcú zaspávať rýchlo, mať kvalitný hlboký, zdravý spánok a vstávať oddýchnutí a plní energie do nového dňa. 

Melatogen sa používa pre dosiahnutie dokonalého spánkového odpočinku. Je účinný pri problémoch s nespavosťou a zníženou kvalitou spánku. Je ideálny pre ľudí ktorí sa potrebujú dobre vyspať aby boli pripravení na každodenné výzvy a radosti. Melatogen prináša rýchle upokojenie, skracuje čas zaspávania a pomáha navodiť občerstvujúci spánok, ktorý zaručí vstávanie plné energie.

 • Rýchlejšie zaspávanie
 • Hlboký a občerstvujúci spánok
 • Jednoduché a radostné vstávanie
 • Nenávykový a voľnopredajný
 • Registrovaný ako výživový doplnok

Rýchle zaspávanie

Hlboký spánok

Energické vstávanie

Nenávykový a voľnopredajný

Výživový doplnok

Ako NEURINU Melatogen funguje?

Ako Melatogen účinkuje? Každodenné pracovné vypätie, zmena časových pásiem, stres či práca na smeny prináša nerovnováhu do spánkového cyklu. Dochádza k ťažkostiam so zaspávaním, čo spôsobuje frustráciu. Tá ešte viac zhoršuje kvalitu spánku. Ešte horšie môže byť časté nočné prebúdzanie s ťažkosťami opätovne zaspať. Nasleduje iba prehadzovanie na lôžku a tŕpnutie, kedy sa ozve zvuk budíka.  Ranné vstávanie sa potom mení na utrpenie. NEURINU Melatogen obsahuje zmes bylinných extraktov, aminokyselín a vitamínov, ktoré pôsobia upokojujúco a navodzujú hlboký občerstvujúci spánok. Prežívajte energické a šťastné dni, vďaka dokonale hlbokému spánku. 

NEURINU Melatogen je pripravený tak, aby účinkoval do niekoľkých minút, preto ho netreba užívať pravidelne. Melatogen nie je liek ale výživový doplnok. Preto nepatrí k návykovým látkam, na rozdiel od konvenčných liekov na spanie. Ak sa Melatogen rozhodnete užívať pravidelne, užívajte ho maximálne dva mesiace. Po tejto dobe je potrebné urobiť prestávku v užívaní v trvaní aspoň 14 dníi. 

Upozornenie: NEURINU Melatogen nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí, nesmie sa použiť ako náhrada vyváženej a pestrej stravy, uchovávajte ho na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote, počas užívania sa nevystavujte intenzívnemu účinku slnečného žiarenia, neriaďte stroje ani dopravné prostriedky minimálne 5 hodín po užití, nepresiahnite stanovené dávkovanie, nepoužívajte ho v súbehu s centrálne tlmivým antidepresívami.

“NEURINU Melatogen je bezpečnou, nenávykovou a spoľahlivo účinnou alternatívou pri problémoch so zaspávaním a kvalitou spánku”

Dávkovanie a zloženie Melatogenu

 • Užívajte jednu kapsulu 20 minút pred spánkom
 • Zapite dostatočným množstvom tekutín
 • Nikdy neprekračujte dennú dávku 1 kapsula
 • Päť hodín po užití neriaďte žiadne stroje

Maximálna denná dávka sú 1 kapsula. Melatogen je silný prípravok. Preto nikdy neprekračujte stanovené dávkovanie.

1
Extrakt

Griffonia simpicifolia

Dôležité esenciálna aminokyseliny L-Tyrozín a extrakt z Griffonie v najvyššej kvalite, sa podieľajú na tvorbe dopamínu, serotonínu a ďalších dôležitých neurotransmiterov. Tie sú potrebné na každodenné efektívne fungovanie centrálneho nervového systému. 

Zásoba neurotransmiterov sa dopĺňa počas spánku. Ich nedostatok sa spája okrem iného s únavou, pocitmi nervozity a depresie. Aby bol dosiahnutý pocit dokonalého odpočinutia a efekt ľahkého ranného vstávania, je nevyhnutné telu poskytnúť dostatok týchto  stavebných látok na tvorbu dôležitých neurotransmiterov.

2
Extrakt

Ľubovníka

Ľubovník bodkovaný je veľmi účinná bylina so žltými kvetmi a tvrdou vyššou byľou. Extrakt z Ľubovníka sa používa na navodenie príjemného pocitu upokojenia. Ľubovník dokáže skrátiť dobu zaspávania a zabrániť častému nočnému prebúdzaniu. 

Pri užívaní ľubovníka zemnému je vhodné vyhnúť sa intenzívnemu slneniu. Melatogen obsahuje kvalitný štandardizovaný extrakt Ľubovníka, vo vysokej koncentrácii.

3
Extrakt

Medovky

Extrakt z medovky je druhou bylinnou účinnou látkou v NEURINU Melatogen. Medovka je nenahraditeľná kvôli svojim upokojujúcim účinkom na nervovú sústavu. Má príjemné tlmiace účinky, zmierňuje nervozitu a jej prejavy. Navodzuje pocity bezpečia a pohodlia. 

Výživový doplnok NEURINU Melatogen obsahuje kvalitný štandardizovaný a koncentrovaný extrakt z medovky.

4
Molekula

Melatonín 99%

Melatonín prezývaný tiež spánkovým hormónom,  patrí medzi najdôležitejšie látky regulujúce spánkový rytmus. V tele sa nachádza prirodzene. Vplyvom faktorov ako je vek, stres, práca na smeny, presuny medzi časovými pásmami a podobne, dochádza k narušeniu prirodzenej hladiny melatonínu v organizme. To má následky v podobe problémov so zaspávaním a častým nočným prebúdzaním. 

NEURINU Melatogen obsahuje vysoký podiel čistého melatonínu, ktorý navodí prirodzený občerstvujúci a hlboký spánok.

5
Vitamín

B6

Jeho zdrojom je najmä mäso všetkého druhu, ale aj listová zelenina. Jeho nedostatok sa prejavuje zlou náladou, podráždenosťou, ospalosťou a sklonmi k pasivite.

Vitamín B6 má v prípravku NEURINU nezastupiteľnú úlohu, pretože sa podieľa na premene niektorých esenciálnych aminokyseliny na serotonín. Prispieva tiež ku tvorbe mnohých ďalších neurotransmiterov. Je nenahraditeľný pre vysoký efekt nočného odpočinku.

6
Vitamín

B12

Tento vitamín sa označuje aj ako Kobalamín. Telo je odkázané na jeho prísun v strave. Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje problémy s funkciou nervového systému alebo až jeho trvalé poškodenie. 

Vitamín B12 je nenahraditeľný pri premene špecifických aminokyselín na neurotransmiter Serotonín a preto má v produktoch od NEURINU nezastupiteľnú úlohu.

7
Minerál

Zinok

Zinok je minerálna látka ktorá sa v produktoch NEURINU nachádza v podobe oxidu zinočnatého. Ten je pre telo veľmi dobre vstrebateľný a využiteľný. 

Zinok napomáha k správnej funkcii centrálneho nervového systému a tiež funkcii pohlavných orgánov. Podieľa sa na premene aminokyselín na neurotransmitery, čím v produktoch NEURINU zastáva veľmi dôležitú úlohu v kombinácii s ďalšími účinnými látkami.

8
Minerál

Horčík

Horčík je ďalším minerálom obsiahnutým v produktoch NEURINU. Ide o veľmi reaktívny ľahký kov. Jeho nedostatok spôsobuje fyzickú aj psychickú vyčerpanosť, podráždenosť, depresiu a niektoré ďalšie fyzické prejavy. 

Horčík je podobne ako zinok nenahraditeľným stavebným prvkom potrebným na premenu aminokyselín na neurotransmitery dopĺňané počas spánku.

Podrobné zloženie Melatogenu

Zložka

Podiel v dennej dávke

RHP

Čistý extrakt z Griffonie Simplicifolie

100 mg

L-Tyrosin

50 mg

Extrakt z ľubovníka bodkovaného 10:1

20 mg (200 mg)

Extrakt z medovky lekárskej 10:1

25 mg (250 mg)

Melatonín 99%

5 mg

Vitamín B6

2,7 mg

150%

Vitamín B12

3,9 ug

150%

Zinok

7 mg

50%

Horčík

210 mg

50%

Vegánska priehľadná celulózová kapsula

 

Porovnanie Melatogenu
s podobným konkurenčným produktom

floating-leaf
floating-leaf

NEURINU Serotogen

Cena od 22,00 €
NEURINU Serotogen
 • 50 kapsúl v balení
 • Vysoký objem účinných látok
 • Doplnenie neurotransmiterov
 • Obsahuje čistý Melatonín
 • Rýchle zaspávanie, hlboký spánok a občerstvenie počas celého dňa
 • Bez zbytočných prídavných látok

Podobný prípravok

Cena od 25,00 €
Podobný prípravok
 • 60 kapsúl v balení
 • Nízky objem účinných látok
 • Nedopĺňa neurotransmiteri
 • Neobsahuje Melatonín
 • Iba rýchlejšie zaspávanie
 • Obsahuje farbivá

Najčastejšie otázky
o produkte NEURINU Melatogen

Od akého veku je možné užívať Melatogen? Môžu ho užívať aj deti?

Výživové doplnky NEURINU nie sú vhodné pre deti do 13  rokov. Užívanie mladšími jedincami je vhodné len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom, ktorý musí posúdiť vhodnosť užívania a stanoviť správne dávkovanie.

Adolescenti a dospelí, výživové doplnky NEURINU užívajú v súlade s odporúčaným dávkovaním.

Je Melatogen návykový

Nie Melatogen nespôsobuje závislosť.

Môžem Melatogen užívať v súbehu s antidepresívami?

Nie, užívanie Melatogenu v súbehu s centrálne tlmiacimi antidepresívami nie je odporúčané.

Prečo Melatogen obsahuje toľko veľa účinných látok?

Zloženie Melatogenu bolo starostlivo navrhnuté tak, aby navodzoval rýchle zaspávanie, poskytoval hlboký spánok bez prebudenia a zároveň dopĺňa neurotransmitery pre dokonalý odpočinok a čerstvosť nervovej sústavy. Z toho dôvodu musí obsahovať všetky účinné látky, schopné zabezpečiť dosiahnutie týchto cieľov.

Je vhodné Melatogen užívať po vysadení konvenčných liekov na spanie?

Áno Melatogen je vhodné použiť po úplnom vysadení konvenčných liekov na spanie na predpis. Môže pritom napomôcť k zmierneniu príznakov súvisiacich s ich vysadením a zjednodušiť tak prechod ku normálnemu životnému štýlu.

Môže sa Melatogen kombinovať s inými produktami od NEURINU?

Melatogen nekombinujte s užívaním Calmgenu. S ostatnými produktami NEURINU (Serotogen, Nootrogen) je kombinovanie možné.

Pred súbežným užívaním akýchkoľvek výživových doplnkov alebo liekov však odporúčame poradiť sa s lekárom, alebo lekárnikom.

Ako dlho sa Melatogen môže užívať?

V prípade, že sa melatogen rozhodnete užívať nepretržite každý deň, nemali by ste presiahnuť maximálnu dobu jeho užívania dva mesiace. Po tejto dobe je vhodné urobiť prestávku v užívaní aspoň na 14 dní. Po prestávke pokračuje v užívaní Melatogenu.

Aké interakcie Melatogen má?

Melatogen môže vyvolať interakcie s liekmi na depresiu alebo anxiolitikami. Ak užívate tento typ liekov, nepoužívajte Melatogen, alebo sa o jeho používaní poraďte s lekárom.

Melatogen nekombinujte s užívaním Calmgenu. S ostatnými produktami NEURINU (Serotogen, Nootrogen) je kombinovanie možné.

Pred súbežným užívaním akýchkoľvek výživových doplnkov alebo liekov, však odporúčame poradiť sa s lekárom, alebo lekárnikom.

Aké sú vedľajšie účinky Melatogenu?

Doposiaľ nie sú známe žiadne vážne negatívne nežiaduce účinky Melatogenu. Melatogen však obsahuje extrakt z Ľubovníka bodkovaného, ktorý môže u citlivých jedincov zvýšiť odozvu na slnečné žiarenie.

Pri jeho užívaní sa vyhýbajte intenzívnemu slneniu a opaľovaniu, z dôvodu možného podráždenia pokožky. Ak sa opaľovania nechcete vzdať, použite silnejší ochranný krém s UV faktorom.

Ako sa má Melatogen správne dávkovať?

Melatogen dávkujte najviac dvadsať minút pred spaním, zapite dostatočným množstvom nealkoholických tekutín. Po užití Melatogenu už neovládajte stroje ani nešoférujte.

Môže sa Melatogen kombinovať s alkoholom?

Melatogen neinteraguje s alkoholom, to však neznamená že je vhodné nadmerné užívanie alkoholu v súbehu s užívaním Melatogenu. Alkohol narušuje kvalitu spánku.

Aké sú kontraindikácie pre užívanie Melatogenu?

Melatogendoposiaľ nemá žiadne známe kontraindikácie pri jeho užívaní. Melatogen nie je liek, ide o výživový doplnok s obsahom prírodných účinných látok.

Pre koho je Mealtogen určení?

Melatogen je určený pre ľudí s pomalým zaspávaním, alebo častým prerušovaním spánku, pre tých ktorí pracujú na smeny alebo striedajú časové pásma. Je tiež vhodný pre ľudí ktorí sa chcú ráno prebúdzať čerství a svieži, aby si mohli užiť svoj deň naplno.

Aký je názor zákazníkov
na Melatogen

Maroš 39r.

Produkt: Melatogen

Funguje to takže super. Večer sa lepšie zaspáva, ráno sa lepšie vstáva.

 • Funguje
 • Sklené balenie eko

Klaudia 29r.

Produkt: Melatogen

Začala som podnikať a odvtedy mám problém so spaním. Večne sa len prehadzujem v posteli a hlavou mi prúdia myšlienka, čo ma všetko zajtra čaká a čo musím urobiť aby som podnikanie posunula vpred. Objednala som si nedávno Váš produkt a zaspím s ním hneď. Spávam omnoho lepšie. Ráno som pripravená makať a som plná energie. Takže spokojnosť. Oceňujem aj ekologické balenie.

 • rýchlo zaspím
 • vždy som perfektne vyspatá a plná energie

Stanislav 53r.

Produkt: Melatogen

Moja osemdesiatročná mama má problémy so spánkom, čo už je dané vekom. Niekedy aj celú noc nedokáže spať. Lieky na spanie od doktora jesť nechce. Kupujem jej teda váš produkt. Zatiaľ funguje celkom dobre. Mama prespí celú noc, čo je fajn.

 • navodí spánok
 • funguje spoľahlivo
 • Zatiaľ nič tak dúfam že to tak aj ostane

Sára 42r.

Produkt: Melatogen

Melatogen beriem už asi jeden mesiac. Používam ho aby som mohla lepšie zaspať po nočnej smene. Doposiaľ som používala len čistý melatonin, ale toto je uplne o niecom inom. Som rýchlejšie vyspatá a dokážem normálne fungovať v domácnosti, nie som oťapená, stíham navariť deckám kým prídu zo školy a všetko. Zvládam veci oveľa ľahšie.

 • Rýchlejšie zaspím
 • Stačí mi menej spať po nočnej
 • Som vyspatejšia, lepšie sa cítim
 • Nič

Andi 54r.

Produkt: Melatogen

Roky lekárskej práce na smeny v jednej z najrušnejších nemocníc si aj na mne vybrali svoju daň v podobe trvale narušeného spánkového rytmu. niekedy som po nočnej ani nešiel do postele, vedel som že je to zbytočné. S použitím NEURINU Melatogen sa konečne normálne vyspím, čo je dôležité najmä pre našich pacientov, ktorý sú na rýdzosti môjho úsudku skutočne životne závislí…

 • Rýchlo zaspím
 • Vstávam čerstvý čo som do teraz nepoznal
 • Možno cena, inak nemám čo vytknúť
floating-leaf
floating-leaf

Ďalšie produkty
ktoré by vás mohli zaujímať

Serotogen

Serotogen

Výživový doplnok pre dobrú náladu a radosť na každý deň

Serotogen obsahuje zložky ktoré sú nevyhnutné pri tvorbe serotonínu. Je preto účinný pri depresívnych stavoch, ale nespôsobuje nepríjemné vedľajšie účinky ako útlm či naopak, prehnanú aktivitu mozgu.

Cena od 21,90 
Nootrogen

Nootrogen

Výživový doplnok pre vysoký výkon nervovej sústavy a mozgu

Serotogen obsahuje zmes nootropických látok podporujúcich vysokú výkonnosť centrálneho nervového systému. Zlepšuje využívanie kyslíku v mozgu a jeho prekrvenie. Vhodný pre študentov a mentálne pracujúcich.

Cena od 14,99