Serotogen

Na zlepšenie nálady a životnej motivácie nielen pri depresii a strate životnej energie.

Serotogen

Serotogen

Serotogen

21,90 

Ušetríte: 3,00 

50 kapsúl

Najobľúbenejšie

Serotogen 2x

Serotogen 2x

Serotogen 2x

42,90 

Ušetríte: 6,90 

100 kapsúl

Serotogen 3x

Serotogen 3x

Serotogen 3x

62,90 

Ušetríte: 11,80 

150 kapsúl

Serotogen 4x

Serotogen 4x

Serotogen 4x

79,80 

Ušetríte: 19,80 

200 kapsúl

NEURINU Serotogen – koniec chmúrnej nálade

NEURINU Serotogen je výživový doplnok pripravený pomáhať tým, ktorí chcú mať dobrú náladu, veľa životného elánu a žiť svoj  život naplno.

Serotogen sa používa pri príznakoch depresívnych stavov a anhedónii. Prináša pocity dobrej nálady, spokojnosti a vyrovnanosti. Povzbudzuje životnú energiu a motiváciu bez toho aby nadmerne stimuloval alebo naopak utlmoval. Serotogen je úplne bezpečný pre každého. Odporúča sa kombinovať so Super OMEGA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

O koľko by sa váš život zlepšil ak by ste boli:

✓ Plní elánu?
✓ Úplne pokojní a vyrovnaní?

✓ Pripravení prijať každú výzvu života?
✓ Prekypujúci energiou a dobrou náladou?

 

Zlepšenie nálady

Upokojenie bez útlmu

Spokojnosť a vyrovnanosť

Energia a motivácia

Ako Serotogen funguje? 

Nerovnováha neurotransmiterov v centrálnej nervovej sústave, môže ovplyvniť prenos nervových vzruchov medzi jednotlivými neurónmi. Následkom toho môže dôjsť ku neželaným zmenám nálady. Prichádzajú pocity beznádeje, zbytočnosti, objavuje sa nechuť k vykonávaniu bežných aktivít. NEURINU Serotogen obsahuje starostlivo vyváženú a koncentrovanú zmes aminokyselín, minerálov a vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre normálnu hladinu Serotonínu. Ten sa slangovo nazýva aj hormónom šťastia. Jeho nedostatok sa považuje za hlavnú príčinu depresie. Vyskúšajte Serotogen a začnite si život užívať skutočne naplno

Prvé účinky NEURINU Serotogen môžete očakávať v priebehu 7 – 14 dní. Odporúčaná doba užívania Serotogenu sú štyri mesiace. Pre zabezpečenie vysokého účinku je potrebné dbať na pravidelné užívanie bez vynechania. Serotogen je  možné užívať aj dlhšiu dobu ako je uvedené. 

Upozornenie: NEURINU Sertogen nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy, uchovávajte ho mimo dosahu malých detí, nesmie sa použiť ako náhrada vyváženej a rozmanitej stravy, uchovávajte ho na tmavom a suchom mieste pri izbovej teplote, nepresiahnite stanovené dávkovanie.

NEURINU Serotogen je bezpečnou, nenávykovou a účinnou alternatívou pre zlepšenie nálady, bez nežiaducich účinkov

Dávkovanie Serotogenu

 • Užívajte jednu kapsulu ráno a jednu večer
 • Dbajte na pravidelné užívanie bez vynechania
 • Prvé účinky do dvoch týždňov
 • Užívajte aspoň 4 mesiace

Maximálna denná dávka sú 2 kapsule. Serotogen je silný prípravok. Preto nikdy neprekračujte stanovené dávkovanie.

Zloženie
po ktorom sa duša smeje

1
Extrakt

Griffonia simpicifolia

Vzácna aminokyselina získaná extrakciou z Griffonie, tvorí základný stavevebný prvok  pre tvorbu neurotransmiteru s názvom serotonín. Extrakt z Griffonie je oproti bežne používanému L-Tryptofánu oveľa účinnejší.

Bežné výživové doplnky obsahujú len lacnejší L-Tryptofán, ktorý sa v tele musí najprv zmeniť na inú jednoduchšiu aminokyselinu a až následne na Serotonín. Vďaka tomu že Serotogen obsahuje veľkú koncentráciu čistého extraktu z Griffonie, sa fáza premeny L-Tryptofánu preskakuje. Efekt Serotogenu preto prichádza rýchlejšie a je silnejší.

2
Aminokyselina

L-Tyrozín

Ďalšia z dôležitých esenciálnych aminokyselín L-Tyrozín v najvyššej kvalite, sa podieľa na tvorbe neurotransmiteru dopamínu a na správnej funkcii nervového systému.

Dopamín sa v mozgu vylučuje pri príjemných aktivitách, ako objatie, šport či milovanie a aktivuje dopamínové receptory. To spôsobuje príjemné pocity uspokojenia. Jeho nedostatok sa spája s anhedóniou – neschopnosťou radovať sa a s nedostatkom motivácie k bežným aktivitám, zníženou odolnosťou voči stresu a nízkou mentálnou výkonnosťou. Jeho nedostatok môže byť jednou z príčin depresie.

3
Aminokyselina

L-Phenylalanín

Je ďalším dôležitým prekurzorom tvorby neurotransmiterov. Organizmus je odkázaný na príjem phenylalanínu zo stravy. Najmä ľudia s vegánskym štýlom stravovania môžu trpieť jeho chronickým nedostatkom

Výskumy dokazujú, že okrem toho, že je Phenylalanín základným stavebným kameňom viacerých neurotransmiterov, reguluje chuť do jedlatlmí chronické bolesti, posilňuje odolnosť voči stresu a celkovú mentálnu výkonnosť. Jeho nedostatok môže byť jednou z príčin depresie.

4
Aminokyselina

L-Taurín

Patrí medzi známejšie aminokyseliny. Vďaka jeho hojnému využívaniu v energetických nápojoch o tauríne koluje nesprávny názor, že ide o stimulant nervového systému. Skutočnosť je však trochu iná.

Taurin pomáha eliminovať vplyv stresu, zlepšuje psychickú odolnosť a schopnosť sústrediť sa tým, že zlepšuje prenos glukózy do buniek nervového systému.

5
Vitamín

B1

Tento dôležitý vitamín sa niekedy nazýva aj ako Tiamín. Jeho zdrojom sú rôzne semienka a oriešky, ako napríklad tekvicové jadierka, sezam či potraviny s vysokým podielom cereálií.

Nedostatok vitamínu B1 spôsobuje ťažkosti s nervovým systémom a prenosom nervových vzruchov. Užívanie vitamínu B1 prispieva k správnej činnosti nervového systému.

6
Vitamín

B6

Jeho zdrojom je najmä mäso všetkého druhu, ale aj listová zelenina. Jeho nedostatok sa prejavuje zlou náladou, podráždenosťou a nechuťou vykonávať akúkoľvek aktívnu činnosť.

Vitamín B6 má v produktoch NEURINU nezastupiteľnú úlohu, pretože sa priamo podieľa na premene niektorých aminokyselín na serotonín. Prispieva tiež ku tvorbe mnohých ďalších neurotransmiterov.

7
Vitamín

B2

Vitamín B2 je známy tiež pod názvom Riboflavín. Je nevyhnutný pre spracovanie aminkyselín a podieľa sa na tvorbe energie. Preto zastáva nezastupiteľné miesto v produktoch NEURINU.

Zaujímavosťou je, že väčšina organizmov, ako rastliny či mikróby si ho dokážu vyrobiť. Nanešťastie, človek je odkázaný na jeho príjem v strave. Jeho nedostatok spôsobuje únavu a nechuť k aktivite. Niekedy sa jeho nedostatok prejavuje aj kožnými problémami.

8
Vitamín

B12

Tento vitamín sa označuje aj ako Kobalamín. Telo je odkázané na jeho prísun v strave. Jeho nedostatok spôsobuje problémy s funkciou nervového systému, alebo až jeho trvalé poškodenie. Ľudia so špeciálnymi stravovacími návykmi ako napríklad vegetariáni a vegáni sú odkázaní na jeho suplementáciu, pretože sa vo významnejších množstvách nachádza len v živočíšnych produktoch.

Vitamín B12 je nenahraditeľný pri premene aminokyselín na neurotransmiter Serotonín a preto má v produktoch od NEURINU nezastupiteľnú úlohu

9
Minerál

Zinok

Zinok je minerálna látka ktorá sa v produktoch NEURINU nachádza v podobe oxidu zinočnatého. Ten je pre telo veľmi dobre využiteľný. Zdrojom zinku sú napríklad tekvicové semienka, hovädzie mäso či čokoláda.

Zinok pomáha správnej funkcii centrálneho nervového systému a tiež funkcii pohlavných orgánov. Podieľa sa na premene aminokyselín na neurotransmitery, čím v produktoch NEURINU zastáva veľmi dôležitú úlohu.

10
Minerál

Horčík

Horčík je ďalším minerálom, obsiahnutým v produktoch NEURINU. Ide o veľmi reaktívny ľahký kov. Jeho nedostatok spôsobuje fyzickú aj psychickú vyčerpanosť, podráždenosť, depresiu a niektoré ďalšie fyzické prejavy.

Horčík je podobne ako zinok dôležitým materiálom potrebným na premenu aminokyselín na neurotransmitery. Táto premena by bez prítomnosti horčíka nemohla účinne prebiehať.

Podrobné zloženie NEURINU Serotogen

Zložka

Podiel v CPS mg

V denej dávke

RHP

Extrakt zo semien Griffonie Simplicifolie

200 mg

400 mg

L-Tyrosin

150 mg

300 mg

L-Phenylalanín

50 mg

100 mg

L Taurín

50 mg

100 mg

Vitamín B1

2,25 mg

4,5 mg

409%

Vitamín B6

2,7 mg

5,4 mg

386%

Vitamín B2

2,25 mg

4,5 mg

321%

Vitamín B12

3,9 ug

7,8 ug

300% 

Zinok

7 mg

14 mg

140%

Horčík

110 mg

220 mg

59%

Vegánska priehľadná celulózová kapsula

 

Porovnanie Serotogeu
s podobným konkurenčným produktom

floating-leaf
floating-leaf

NEURINU Serotogen

Cena od 22,00
NEURINU Serotogen
 • 50 kapsúl v balení
 • Obsahuje čistý extrakt z Griffonie
 • Vysoký objem účinných látok
 • Obsahuje aminokyseliny
 • Obsahuje minerály
 • Vysoká účinnosť
 • Bez zbytočných prídavných látok

Podobný prípravok

Cena od 12,90
Podobný prípravok
 • 40 tabliet v balení
 • Obsahuje lacný L-Tryptofán
 • Nízky objem účinných látok
 • Neobsahuje aminokyseliny
 • Neobsahuje minerály
 • Diskutabilná účinnosť pri depresii
 • Pridané farbivá a lepidlá

Najčastejšie otázky
o produkte NEURINU Serotogen

Od akého veku je možné užívať Serotogen? Môžu ho užívať aj deti?

Výživové doplnky NEURINU nie sú vhodné pre deti do 13 rokov. Užívanie mladšími jedincami je vhodné len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom, ktorý musí stanoviť správne dávkovanie.

Adolescenti a dospelí, výživové doplnky NEURINU užívajú v súlade s odporúčaným dávkovaním.

Je Serotogen návykový

Nie Serotogen nespôsobuje závislosť.

Môžem Serotogen užívať v súbehu s antidepresívami?

Nie, užívanie Serotogenu v súbehu s antidepresívami neodporúčame. Ak chcete užívať Serotogen, poraďte sa o tom so svojím lekárom. Iba lekár môže nastaviť správnu stratégiu prechodu z užívania konvenčných antidepresív na užívanie Serotogenu.

Prečo Serotogen obsahuje toľko veľa účinných látok?

Zloženie Serotogenu bolo starostlivo navrhnuté tak, aby obsahovalo navzájom sa podporujúce účinné látky. Serotogen je zameraný najmä na podporu produkcie Serotonínu v centrálnej nervovej sústave, preto  obsahuje všetky látky ktoré sú nevyhnutné pre serotogenézu.

Je vhodné Serotogen užívať po vysadení antidepresív?

Áno Serotogen je vhodné použiť po úplnom vysadení konvenčných antidepresív. Môže pritom napomôcť k zmierneniu príznakov súvisiacich s ich vysadením.

Ako dlho sa Serotogen môže užívať?

Serotogen užívajte aspoň 4 týždne, horný limit nie je stanovený, môžete ho užívať dlhodobo.

Aké interakcie Serotogen má?

Serotogen môže vyvolať interakcie s liekmi na depresiu alebo anxiolitikami na úzkostné stavy. Ak užívate tento typ liekov, nepoužívajte Serotogen, alebo sa o jeho používaní poraďte s lekárom.

Serotogen by sa nemal užívať v kontinuálnom súbehu s užívaním produktu Calmgen. Ak užívate Calmgen iba príležitostne, občasné kombinovanie so Serotogenom by malo byť v poriadku.

Kombinovanie Serotogenu s ostatnými produktami NEURINU (NOOTROGEN, MELATOGEN), nie je problém.

Kombinovanie akýchkoľvek výživových doplnkov a liekov však odporúčame konzultovať s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Aké sú vedľajšie účinky Serotogenu?

Doposiaľ nie sú známe žiadne negatívne nežiaduce účinky Serotogenu.

Sertotogen a jeho dávkovanie?

Serotogen sa dávkuje dvakrát denne, ráno a večer – zapiť jednu kapsulu ideálne pohárom nealkoholického nápoja. Užívajte najlepšie s jedlom.

Môže sa Serotogen kombinovať s alkoholom?

Serotogen neinteraguje s alkoholom, to však neznamená že je vhodné jeho nadmerné užívanie v súbehu s užívaním Serotogenu.

Aké sú kontraindikácie pre užívanie Serotogenu?

Serotogen doposiaľ nemá žiadne známe kontraindikácie pri jeho užívaní.

Pre koho je serotogen určený?

Je určený pre ľudí ktorí chcú mať dobrú náladu, byť plní životnej energie, motivácie a užívať si svoj život naplno.

Čo ak si zabudnete vziať plánovanú dávku Serotogenu?

V prípade že zabudnete Serotogen užiť, pokračujte v užívaní najbližšej dávky podľa plánu. Neužívajte viac kapsúl naraz. Dbajte na to, aby ste Serotogen užívali pravidelne bez vynechania. To by mohlo oslabiť jeho účinok.

Môže sa Serotogen kombinovať s inými produktami NEURINU

Pre dosiahnutie maximálneho účinku, kombinujte SEROTOGEN s produktami Super OMGEA-3 a Super MAGNESIUM+B6.

SEROTOGEN by sa nemal užívať v kontinuálnom súbehu s užívaním produktu CALMGEN. Ak užívate CALMGEN iba príležitostne, občasné kombinovanie so Serotogenom by malo byť v poriadku.

Kombinovanie Serotogenu s ostatnými produktami NEURINU (NOOTROGEN, MELATOGEN), nie je problém.

Kombinovanie akýchkoľvek výživových doplnkov a liekov však odporúčame konzultovať s vašim lekárom alebo lekárnikom.

Recenzie
Ako Serotogen pomáha ľuďom?

Viki 21r.

Produkt: Serotogen

Trpela som depresívnymi a úzkostnými stavmi, ktoré zasahovali do môjho bežného života. Na psychiatra som sa však obrátiť nechcela, a tak som skúsila serotogen. Beriem ho iba týždeň, a už na sebe pozorujem pozitívne zmeny, ktoré mi menia život k lepšiemu.

Ingrid 23r.

Produkt: Serotogen

Po vyskúšaní Serotogenu musím uznať jeho pozitívne účinky. Mám oveľa lepšiu náladu a cítim sa výborne.

 • lepšia nálada
 • Sklené balenie sa ľahko rozbije, inak asi nič

Monika 35r.

Produkt: Serotogen

Serotogen používam zatiaľ iba pár dní, ale mám pocit že účinkuje, z čoho sa mi naozaj uľavilo. Dúfam že sa účinky budú časom len zlepšovať.

 • začína účinkovať
 • cítim úľavu
 • zatiaľ nemám nič proti

Miša 24r.

Produkt: Serotogen

Odkedy ma vyhodili z vysokej, trpím depresívnymi stavmi. Antidepresíva by som sa brať nikdy neodvážila, i keď mi ich môj psychiater niekoľkokrát predpísal. Bojím sa ich vedľajších účinkov. Vyskúšala som však NEURINU Serotogen, pretože je prírodný. Každým dňom si život užívam viac a viac.

 • Účinok je citeľný
 • Prirodzený mechanizmus účinku
 • Zatiaľ neviem o negatívach
floating-leaf
floating-leaf

Vysoká
kvalita a zodpovednosť

download-image

Certifikát SEROTOGEN – mikrobiológia a ťažké kovy

download-image

Certifikát produktov NEURINU – plesňové a hubové toxíny

výroba

To najlepšie, čo je možné vyrobiť

Pri vývoji nášho NEURINU Serotogenu sme sa zamerali na to, aby sme Vám priniesli najlepší produkt, aký je s použitím najmodernejších technológií možné vyrobiť. Každá kapsula je doslova napumpovaná maximom účinných látok. Aby sme vyšli v ústrety ľuďom so špeciálnymi stravovacími potrebami, ako sú vegetariáni a vegáni, pri výrobe sme nepoužili žiadne živočíšne ingrediencie. Dokonca aj kapsula je vyrobená z celulózy, namiesto bežnej bravčovej želatíny. Navyše nepoužívame žiadne zbytočné balastné látky, ako farbivá a spojivá. 

neurinu ekoprodukt

Povedali sme rázne nie plastom

Naše obaly sú vyrobený zo znovupoužiteľného a ľahko recyklovateľného skla, ktoré je chemicky neutrálne a neovplyvňuje kvalitu produktu ani pri dlhšom skladovaní. Uzáver je kovový a v prípade, že sa dostane na skládku, do jedného roka sa rozloží na oxid železitý, čo je prírode vlastná látka (hrdza). Týmito drobnými krokmi by sme radi prispeli k ochrane prírody a zníženiu plastického odpadu v životnom prostredí.

registrovane

Sme pod kontrolou

Všetky naše produkty sú pod dohľadom Úradu verejného zdravotníctva SR a prísne testované na neprítomnosť chemických a biologických kontaminantov. Môžete si byť istý, že kupujete len to najlepšie.

Ďalšie produkty
ktoré by vás mohli zaujímať

Calmgen

Calmgen

Výživový doplnok proti úzkosti a stresu

NEURINU Calmgen je špeciálne vyvinutý tak, aby pomáhal tlmiť akútny ale aj dlhotrvajúci stres a úzkostné stavy. Calmgen obsahuje koncentrované prírodné aminokyseliny extrakty a minerály, upokojujúce centrálnu nervovú sústavu.

Cena od 21,90 
Melatogen

Melatogen

Výživový doplnok pre hlboký a osviežujúci spánok

Po výživovom doplnku Melatogen siahnite vtedy, ak chcete zaspávať rýchlo, spať tvrdo a prebúdzať sa s pocitom dokonalého odpočinutia. Serotogen obsahuje prírodné účinné látky, ktoré dokážu účinné skvalitniť ľudský spánok.

Cena od 18,70